advertise
  • info یزد، صفائیه، خیابان ۱۵ خرداد، مجتمع ولی عصر، واحد ۳۱
  • info ۰۹۱۳۷۰۸۱۰۵۰

چه نکاتی را باید در هنگام خرید کلید های لمسی بدانی

فروشگاه گروه خانه هوشمند مبنا

کلید لمسی هوشمند عملکرد و ساختار پیچیده تری دارد. به طور خلاصه کلید لمسی هوشمند جهت کنترل تمام تجهیزات روشنایی در خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. این کلیدها علاوه بر ظاهر زیبا و چشم نواز، کارایی خوبی را به کاربران ارائه می دهند. با استفاده از این کلیدها امکان کنترل سیستم روشنایی به صورت محلی (با استفاده از کلید) و همچنین با استفاده از موبایل فراهم می شود. برای کنترل سیستم روشنایی از طریق موبایل لازم است پس از نصب کلید لمسی هوشمند و اتصال آن به لامپ مورد نظر، باید کلید برای نرم افزار کاربردی و کنترل کننده مرکزی تعریف شود. پس از تعریف کلید در نرم افزار کاربردی، آیکون های مربوط به کلید در نرم افزار نمایش داده می شود. برخی از تولیدکنندگان از جمله گلدوِر امکان تعریف کردن آیکون های دلخواه برای هر مورد در نرم افزار کاربردی را به کاربر می دهند. این قابلیت کمک می کند تجربه کاربری بهتری داشته باشید. برای کنترل سیستم روشنایی، کافی است وارد نرم افزار کاربردی خانه هوشمند شده و آیکون مربوط به کلید مورد نظر را لمس کنید.


فروشگاه گروه خانه هوشمند مبنا
فروشگاه گروه خانه هوشمند مبنا
فروشگاه گروه خانه هوشمند مبنا

نکاتی که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن ها دقت کنید

جنس رویه: اولین نکته ای که باید در خرید کلید لمسی به آن توجه کنید، جنس رویه است. کلیدهای لمسی (هوشمند) با جنس رویه های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. از پلاستیک های معمولی گرفته تا شیشه کریستال و چوب. عموما هنگام خرید کلید لمسی (هوشمند)، به رنگ و ظاهر آن بیشتر توجه می کنیم و به اینکه دکوراسیون داخلی ما را تکمیل کنند. اما نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنیم جنس رویه کلید است. بهتر است کلیدهایی را انتخاب کنید که جنس رویه آن ها ضدخش باشد، چرا که با خش شدن رویه کلید از زیبایی آن کاسته می شود.

خدمات پس از فروش

برخلاف کلیدهای روشنایی سنتی که ساختار و مکانیزم عملکرد نسبتا ساده ای دارند، کلیدهای لمسی (هوشمند) مکانیزم عملکرد و ساختار الکترونیکی پیچیده ای دارند. از اینرو ممکن است در طول عمر مفیدشان دچار مشکلاتی بشوند و نیاز به تعمیر یا … پیدا کنند. با توجه به هزینه پرداخت شده برای این کلیدها، تعویض کردن کلید معیوب هزینه بالایی دارد. علاوه بر این در صورتی که حتی هزینه تعویض را به جان بخریم، از تفاوت احتمالی ظاهر کلید جدید با کلیدهای قبلی نمی توان چشم پوشی کرد!!! بنابراین بهتر است کلیدهایی را خریداری کنید که دارای خدمات پس از فروش واقعی و مطمئن هستند.

خرید کلید لمسی با طراحی ارگونومیک محل های لمس

بسیار مشاهده می شود که برخی تولیدکنندگان، کیفیت را فدای کاهش هزینه تولید می کنند. در برخی مدل های کلید لمسی موجود در بازار، محل های لمس فاصله مناسبی از یکدیگر ندارند؛ بنابراین هنگام لمس یکی از محل های لمس ممکن است محل لمس دیگر نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. بنابراین مهم است کلید لمسی (هوشمند) بخریم که از طراحی ارگونومیک متناسب با اندازه انگشت انسان برخوردار باشد.


توسعه پذیر بودن

اغلب اصطلاح توسعه پذیر بودن برای اتوماسیون خانه هوشمند به کار برده می شود، اما توسعه پذیر بودن حتی برای کلیدهای لمسی غیر هوشمند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. فرض کنید با توجه به بودجه تعیین شده برای کار، در نظر داریم امسال کلیدهای پذیرایی را با کلیدهای لمسی تعویض کنیم و سال آینده سایر کلیدهای استفاده شده در منزل را تعویض کنیم. سوال مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا سال آینده می توانم کلیدهایی مشابه آنچه امسال خریداری کرده ام پیدا کنم؟ قابلیت توسعه پذیر بودن برای اغلب محصولات تعریف نمی شود چرا که تولیدکنندگان همه ساله محصولات جدیدی عرضه می کنند و احتمال موجود بودن مدل های قدیمی در انبار زیاد نیست. تنها راهکاری که می توان برای این موضوع ارائه کرد این است که کلید لمسی (هوشمند) مورد نظر را از شرکتی بخریم که در صورت نیاز بتواند به صورت سفارشی آن را برای ما تولید کند.
تکنولوژی به کاربرده شده برای محل های لمس
نکته یعدی که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن توجه کنید، تکنولوژی محل لمس است. صفحات لمسی تکنولوژی های متفاوتی دارند. بهترین نوع صفحات لمسی، صفحات لمسی خازنی هستند؛ بنابراین بهتر است کلیدهای با صفحه لمسی خازنی تهیه کنید.
تنظیم حساسیت محل های لمس با توجه به تفاوت در جنس رویه کلیدها، میزان حساسیت صفحه لمسی باید به گونه ای تنظیم شود که متناسب با ضخامت و جنس رویه کلید باشد. از سوی دیگر حساسیت کلید باید به گونه ای تنظیم شود که حتی کودکان نیز بتوانند از آن استفاده کنند. چنانچه تنظیم حساسیت تاچ در این کلید ها به درستی صورت نگیرد، ممکن است در استفاده از آن ها دچار مشکلاتی بشویم.


فروشگاه گروه خانه هوشمند مبنا

کلید لمسی هوشمندی بخرید که نیاز به سیم کشی ندارد

 این مورد تنها در مورد خرید کلید لمسی هوشمند قابل بررسی است. در برخی از سیستم های خانه هوشمند ارتباط بین نودهای مختلف سیستم از نوع ارتباط سیمی است. در صورت استفاده از این محصولات، علاوه بر هزینه زیاد سیم کشی احتمال بروز اشکال در سیم کشی و از کارافتادن شبکه نیز وجود دارد. همچنین چنانچه بخواهید این کلیدها را در مکان های در حال استفاده نصب کنید، نیاز به خرابکاری و سیم کشی مجدد است. بنابراین بهتر است از کلیدهای با ارتباط بی سیم استفاده کنید. اما چنانچه قصد انجام سیم کشی و یا نصب کلید در خانه نوساز را دارید، کلیدهای با ارتباط سیمی نیز می توانند گزینه مناسبی باشند. همچنین اگر فاصله نودهای شبکه زیاد است، ناگزیر به استفاده از ارتباط سیمی هستید.
توان مصرفی:
با توجه به مدارات الکترونیکی استفاده شده در کلید لمسی (هوشمند) بر خلاف کلیدهای سنتی، این کلیدها توان الکتریکی مصرف می کنند. چنانچه کلید لمسی (هوشمند) از طراحی خوبی برخوردار نباشد یا قطعات غیر استاندارد و پر مصرف در آن به کار برده شده باشد، توان مصرفی زیادی خواهد داشت.توان مصرفی کلید به منزله افزایش مصرف برق ماهانه و به طبع آن افزایش مبلغ قبض برق می شود. در بازار کلیدهایی موجود هستند که به دلیل طراحی مناسب و استفاده از قطعات الکترونیکی با کیفیت توان مصرفی بسیار پایینی دارند.